Dodany: 2013-02-27 11:02:10
 

Filtracja na węglu aktywnymPrzepływ wody z miejsca uzdatniania do odbiorców powoduje wtórne jej zanieczyszczenia, które pogarsza jej jakość. Główną przyczyną powstawania tego procesu jest kiepski stan techniczny rur, które po wieloletnim użytkowaniu zawierają różne osady, zawierające toksyczne związki chemiczne.

 

Biorąc pod uwagę narastający problem wtórnego zanieczyszczenia, wodociągi stosują dezynfekcje chemiczną, która opiera się głównie na zwiększeniu ilości chloru w wodzie. Oczyszczona woda zawierająca bardzo dużą ilość chloru nie nadaje się do spożycia i jest niebezpieczna dla zdrowia ludzi, dlatego zaleca się, aby stosować filtry wody warszawa z wkładem aktywnego węgla, który dzięki swoim właściwościom zmniejsza stężenie chloru, poprawiając tym samym walory smakowe i zapachowe wody.

 

Aby zastosować odpowiednie filtry wody warszawa należy przeprowadzić badania wody, które określą poziom zanieczyszczenia substancji. Węgiel aktywny często stosowany jest w akwarystyce, gdyż filtry wody warszawa, stosują tego typu wkłady..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Filtracja na węglu aktywnym
Nick: