Dodany: 2013-02-27 10:59:27

 

Zmiękczanie wodyZmiękczanie wody polega na usunięciu z niej rozpuszczalnych soli wapnia, magnezu oraz niektórych wielowartościowych metali. Twardość wody jest parametrem określającym stężenie soli wapnia i magnezu w wodzie.

 

Związki tych soli mają zdolności krystalizowania, przez co stają się przyczyną powstawania osadów. Nawet, jeśli już używamy filtry wody warszawa, problem twardej wody może nas dotyczyć, ponieważ musi być zastosowany wkład przeznaczony do jej zmiękczenia. W Polsce mamy do czynienia z dość twardą wodą, która wpływa na smak potraw i napojów, stan urządzeń gospodarczych takich jak pralki czy zmywarki, a także na codzienne nasze funkcjonowanie. Już pierwsze skutki twardej wody, można poczuć na własnej skórze.

 

Po prysznicu, skóra jest szorstka, włosy trudno się układają, a mydło nie chce się pienić. Twarda woda nie ułatwia gotowania. Na ściankach urządzeń minerały niesione przez twardą wodę tworzą widoczny osad. Tamuje on przepływ przez rury i grzejniki, powodując ich uszkodzenia. Filtry wody warszawa oparte są na zastosowanych jonów, które posiadają zdolność wymianu własnych jonów z jonami w twardej wodzie. Problem twardej wody jest tak rozpowszechniony, że dostępne są różnorodne środki zmiękczające, w tym również filtry wody warszawa.

 

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zmiękczanie wody
Nick: