Dodany: 2013-01-10 13:29:18

 

Czym jest geodezja niższaGeodezja to nauka mówiąca o tym w jaki sposób dokonywać pomiarów powierzchni ziemi w odniesieniu do całości jak również tylko wybranych jej obszarów przy użyciu odpowiednich narzędzi pomiarowych.

 

Oczywiście prace pomiarowe trzeba wykonać przy użyciu odpowiednich narzędzi, których znajomość poprzez osoby takie jak geodeta wrocław musi być niezbędna. Oczywiście w przypadku geodezji również mówimy o podziale na wyższą i niższą. W przypadku tej pierwszej najważniejsza kwestia to oczywiście wielkość powierzchni, którą będziemy mierzyć. Tutaj jednak obiektem tak naprawdę jest kula ziemska.

 

W przypadku geodezji mniejszej sytuacja jest odwrotna. Dotyczy ona bowiem wszystkich tych prac, które wykonuje geodeta Wrocław w odniesieniu do powierzchni małych a więc dla przykładu działek budowlanych, które zostaną zabudowane. W jej skład wchodzić więc musi oczywiście miernictwo jaka z dziedzin łącznych bez którego udziału żaden geodeta Wrocław nie mógłby wykonywać należycie swojej pracy a tym zadowolenie klienta z jego pracy było by nie tyle mniejsze co nie byłoby go wcale..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest geodezja niższa
Nick: