Dodany: 2013-01-10 13:08:30

Czym jest geodezjaKażdy zawód to oczywiście określona dziedzina nauki. Tak właśnie nauki. Geodezja również nią jest. Jej podział umożliwia jednak odniesienie się do mnóstwa sytuacji, w których znajdzie się geodeta Wrocław.

 

Dlatego tak ważne staje się to, aby wiedział on czym jest zarówno geodezja niższa jak i wyższa – czym się one pomiędzy sobą różnią oraz jakie cechy są dla nich wspólne. Tej wiedzy jednak geodeta Wrocław nie znajdzie na kursach geodezyjnych. Jedyną jego szansą jest oczywiście wybór uczelni o profilu geodezyjnym, gdzie pozna fundamentalne różnice i cechy wspólne dwóch najważniejszych poddziedzin geodezji, z którą będzie chciał związać swe zawodowe życie.

 

Z oczywistych względów podstawowa definicja geodezji mówi, że jest to nauka o pomiarach powierzchni ziemi jak również osadzeniu punktów na jej powierzchni. Wynika więc z tego jednoznacznie, że geodeta Wrocław musi wiedzieć również w jaki sposób wykonuje się mapy oraz pomiary w wyniku których te mapy powstaną. Bez wiedzy i umiejętności posługiwania się narzędziami geodezyjnymi sama wiedza teoretyczna to niestety za mało.Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest geodezja
Nick: