Dodany: 2013-01-10 12:12:08

 

Czym jest podział nieruchomościJedną z najważniejszych kwestii której musimy pamiętać przy budowie domu jest oczywiście podział nieruchomości. Nie chodzi tutaj bynajmniej o podział nieruchomości budynkowej lecz przede wszystkim działki, z której po podziale powstanie ich kilka i staną się odrębnymi od siebie.

 

Pracę tą musi wykonać jednak na nasze życzenie geodeta Wrocław jako specjalista, znający procedury, którym musi się podporządkować w swych działaniach. Z oczywistych względów w przypadku podziału nieruchomo ścina kilka mniejszych części koniecznym będzie wytyczenie nowych jej granic za co geodeta Wrocław z pewnością obciąży nas dodatkowymi kosztami, jeśli zrobimy to w późniejszym terminie.

 

Niekiedy jednak podział nieruchomości jest konieczny, zwłaszcza przy darowiznach czy innego typu procedurach. Co ważniejsze – samodzielne próby wytyczenia granic to przestępstwo i tylko geodeta Wrocław wykona tę czynność zgodnie z obowiązującymi przepisami polskiego prawa. Innej opcji po prostu nie ma, gdyż większość czynności związanych z budownictwem ma dosyć duże obwarowania prawne..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest podział nieruchomości
Nick: