Dodany: 2013-01-10 12:10:44

 

Na czym polega wznowienie punktów granicznychWyznaczanie granic działek to pierwsza czynność, którą musi wykonać inwestor, aby móc w ogóle myśleć o postępach w pracach budowlanych (oczywiście, kiedy wykonane są mapy do celów projektowych).

 

Zadanie to musi wykonać specjalista – geodeta Wrocław, który wytyczając granicę „zaznaczy” ją przy pomocy drewnianych lub granitowych palików. Od tego momentu można już przystępować do dalszych czynności związanych z budową a więc przygotowania niezbędnej dokumentacji jak również zatrudnienia kierownika budowy, który ten proces będzie nadzorował.

 

Aby oszczędzić sobie problemów najlepiej niech będzie to ten sam geodeta Wrocław, który wykonywał nam granice. Oczywiście może zdarzyć się sytuacja, kiedy granicę będzie trzeba wznowić, gdyż paliki zostały zniszczone bądź usunięte. O tym drugim fakcie trzeba bezwzględnie poinformować policję a następnie wezwać specjalistę, którym jest geodeta Wrocław, aby wykonał wznowienie punktów graficznych. Bez jego pomocy po prostu się nie obejdzie, gdyż wszelkie działania na własną rękę będą karalne..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Na czym polega wznowienie punktów granicznych
Nick: