Dodany: 2013-01-10 11:59:17

 

Czym zajmuje się geodetaPraca, którą wykonuje geodeta wielu osobom może wydawać się dosyć żmudna, specyficzna i jednocześnie fascynująca przez wzgląd na stosowanie w procesach geodezyjnych metod i narzędzi, których próżno szukać w innych profesjach.

 

I tak jest rzeczywiście – Medom i narzędzia, których nazwy często trudno wymówić to chleb powszedni każdego pracownika pracowni geodezyjnej. Jednak bez ich użycia nie byłoby możliwości stworzenia najważniejszego dokumentu – mapy do celów projektowych uprawniającej do starania się o pozwolenie na budowę.

 

Z tego też względu geodeta Wrocław musi również umieć wykorzystywać pomiary do tego, aby w prawidłowy sposób nanosić zdobyte dane do programu zajmującego się tworzeniem map. Musi także potrafić szkicować samodzielnie, gdyż nie zawsze mapa będzie mogła być stworzona przy pomocy oprogramowania komputerowego, które jak nie trudno domyślić się może popełniać błędy. Dokonanie korekty, którą wykonuje wtedy geodeta Wrocław będzie w znaczny sposób utrudnione i na poprawę potrzebny będzie o wiele dłuższy czas.Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym zajmuje się geodeta
Nick: