Dodany: 2013-01-10 11:56:25
 

Podział geodezjiJak każda nauka tak samo i geodezja podlega specjalnym podziałom ułatwiającym wyodrębnienie poszczególnych czynności, które geodeta wrocław musi wykonać na życzenie swych klientów.

 

Wyróżniamy cztery rodzaje podziału geodezyjnego. Pierwszym jest oczywiście podział ze względu na rodzaj pomiarów w którego skład wchodzą pomiary sytuacyjne – poziome oraz pomiary wysokościowe wiążące się z dokonywaniem pomiarów pionowych. Na tym jednak podział geodezji, który bezwzględnie powinien znać każdy geodeta wrocław się nie kończą. Kolejny podział to pomiary wykonywane ze względu na stosowane narzędzia.

 

Tutaj ich nazwy jak nie trudno domyślić się pochodzą od wykorzystywanych narzędzi. Wyróżniamy ich cztery rodzaje: busolowe, GPS, teodolitowe jak również pomiary stolikowe. Kolejnym podziałem o którym nie może zapomnieć geodeta wrocław jest oczywiście podział ze względu na stosowane metody. W tym podziale wyróżniamy również cztery typy. Ostatni z podziałów dotyczy celu w jakim wykonuje się pomiary geodezyjne – jest ich osiem.Dodaj nowy komentarz do artykułu Podział geodezji
Nick: